Середа, 25.12.2024, 08:28
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка" виконавчого комітету Зіньківської міської ради

Меню сайта
Наш опрос
Оцініть цей сайт
Всього відповідей: 80
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Наша адреса:
Україна, Полтавська область, м. Зіньків, вул. Соборності 2
тел. 3-10-73
Cайт 

Блог ЗПБ (Головна) 

Е-mail 
zinkivcrb@gmail.com

Сучасна бібліотека


Правовий вісник



Заповідні місця Зіньківщини

 

Зіньківський район розташований на північ від обласного центру, в межах Полтавської рівнини, в природній зоні лісостепів.

Ставок у березовому гаю, Устименки

 

Район розташований у межах Дніпровсько-Донецької западини, складеної осадовими породами, з якими пов'язані корисні копалини: нафта, газ, торф, будівельні матеріали. В районі є Солохівське та частково Більське і Опішнянське нафтогазоконденсатні родовища. З паливних ресурсів відомі запаси торфу в долині річки Грунь (5 родовищ, найбільше — Грунь-Ташанське з загальними запасами понад 3 млн тон). Наявні поклади будівельної сировини: глини, піску, суглинків, супісків, гончарної глини (Опішнянське родовище площею 200 м²).

Горбиста місцевість, Опішня

Водні ресурси в районі представлені 141 ставком та річками басейну Дніпра: Грунь-Ташань, Грунь, Ворскла, а також Мужева Долина, Березова Балка, Яха та інші.

Річка Ворскла, Міські Млини

 

В урочищі села Власівка відкрито джерело мінеральної води, яке занесено до каталогу мінеральних вод України під назвою «Ташань», широко використовується для лікування в місцевому санаторії «Сосновий бір».

Північна частина Полтавської області, у тому числі й Зіньківщина, лежить в атлантико-континентальній помірно-вологій кліматичній області помірного кліматичного поясу з прохолодною зимою і теплим (інколи спекотним) літом. Середньорічна температура повітря становить 6,5 °С, найнижча вона у січні (-6,7 °С), найвища — у липні (+19,5 °С). У середньому за рік випадає понад 560 мм атмосферних опадів, найменше — у лютому-березні, найбільше — у липні. Період з температурою понад +10 °C — 155–165 днів на рік. Найнижча (−34 °C) і найвища (+37 °C) температура повітря були зафіксовані на метеостанції, що розташована на відстані 33 км від районного центру.

Останні 100–120 років температура повітря на Зіньківщині, як і в цілому в області, має тенденцію до зростання. Упродовж останнього століття середня температура повітря зростає на 0,1—0,2°С за 10 років

Природоохоронні території (ландшафтні, ботанічні)

 

Соняшник — поширена сільгоспкультура

Природоохоронні території (загальнозоологічні, орнітологічні)

Махаон біля селища міського типу Опішня

 

Жук-олень, охороняється Червоною книгою

 

Активна господарська діяльність людини призвела до появи чималої кількості адвентивної флори (рослин чужоземних видів) в районі. Переважно це бур'яни — галінсога, сухоребрик, вовчки, повитиці, щириці, у тому числі й карантинна рослина амброзія. Вони засмічують поля, городи, сади, пасовища, ростуть на узбіччях шляхів, смітниках, пустирях, біля жител тощо.

 

На луках та болотах Зіньківщини найчастіше трапляються миша польова, кріт звичайний, бурозубка, бобер; лунь очеретяний, чапля сіра, гуска сіра, качки, лиска, синиця вусата, кулики; вуж звичайний, черепаха болотяна, ящірка прудка, ропуха зелена, жаба озерна тощо. У лісах водяться вовк, лисиця, куниця лісова, заєць-русак, їжак, білка звичайна, кажани, миша лісова; дрізд горлиця звичайна, зозуля, вивільга, зяблик, одуд; гадюка звичайна; жаба трав'яна.

На сільськогосподарських угіддях живуть ховрах крапчастий, ласка; куріпка сіра, перепілка, жайворонок польовий, горобець, ворона; жаба гостроморда; довгоносики, білан капустяний, жук колорадський.

Важливу роль у збереженні біорізноманіття тварин, особливо птахів, відіграють заплави річок. У Ворсклі та інших водоймах водиться понад 30 видів риб, серед яких лящ, плітка, окунь, короп, карась, краснопірка, лин, щука, сом.

На території Зіньківського району є місця поширення рідкісних і цінних тварин. Серед них: ссавці — горностай, борсук, мишівка степова, ареал поширення — північ району (Велика Павлівка, Лютенські Будища); комахи — махаон, ареал — південь району (Опішня), трапляється також жук-олень. Усі п'ять видів занесені до Червоної книги України.

 

Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031