Субота, 24.03.2018, 11:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Зіньківська районна централізована бібліотечна система

Наш опрос
Оцініть цей сайт
Всього відповідей: 58
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Правила користування бібліотекою

ПРАВИЛА

КОРИСТУВАННЯ  ЦЕНТРАЛЬНОЮ РАЙОННОЮ БІБЛІОТЕКОЮ ДЛЯ ДОРОСЛИХ

розроблені відповідно до наказу Міністерства культури і мистецтв України від 05.05.1999 р. № 275 зі змінами і доповненнями, затвердженими наказом Міністерства культури і мистецтв від 25.05.2001 р. № 319

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Правила користування бібліотекою регулюють відносини бібліотеки з користувачами, визначають їх права і обовязки у відповідності з Конституцією України, Основами законодавства України про культуру. Законом України "Про бібліотеки і бібліотечну справу".
 2. Бібліотека у порядку, передбаченому Положенням, визначає зміст, напрямки і конкретні форми своєї діяльності.

2. ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ

 1. Кожний громадянин України, віком від 14 років, незалежно від статі, національності, освіти, соціального походження, політич­них та релігійних переконань, місця проживання, а також підприємства, установи, організації мають право на бібліотечне обслуговування у формі абонемента та читального залу.
 2. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами на бібліотечне обслуговування, що й громадяни України.
 3. Користувачі бібліотеки мають право:
 • безоплатно користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат,
 • безоплатно отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації,
 • безоплатно отримувати в тимчасове користування документи із фондів бібліотеки, крім документів, придбаних за кошти, одер­жані від господарської діяльності,
 • користуватися іншими видами послуг, у тому числі на платній основі,
 • брати участь у роботі бібліотечної ради.

2.4  Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою у відділі обслуговування не більше 3 документів терміном
на 30 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою – два тижні.

Кількість  бібліотечних документів, що видаються в читальному залі, не обмежується.

 1. Користувачі мають право виносити за межі бібліотеки документи з фонду абонементу,якщо вони записані у читацькому формулярі. Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них в достатній попит інших користувачів
 2. Рідкісні та цінні документи, довідкові видання, а також періо­дичні видання, видаються для користування тільки в читальному залі.
 3. У разі відсутності в бібліотечному фонді потрібних документів користувач має право отримати їх з інших бібліотек через внутрішньо системний книгообмін .
 4. Особи, які тимчасово проживають у зоні обслуговування бібліотеки мають право користуватися тільки читальним залом.

3. ОБОВ'ЯЗКИ  КОРИСТУВАЧІВ

3.1 Для запису до бібліотеки громадянин обов'язково предявляє паспорт або документ, що його заміняє, ознайомлюється з пра­вилами користування бібліотекою, підписує зобов'язання їх виконувати і дає відомості для заповнення реєстраційної картки та читацького формуляра. У разі зміни місця проживання, зазначе­ного в паспорті, користувач повинен у місячний термін повідомити про це бібліотеку. Діти й підлітки до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документа, який пред'являють їхні батьки, установи або особи,під наглядом яких перебувають діти.

 1. Користуючись документами з бібліотечного фонду користувач повинен дбайливо ставитися до них, при одержанні документів має перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень і в разі виявлення дефектів  повідомити про це бібліотекаря, який зобов'язаний зробити на документах відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені в документах дефекти несе користувач.
 2. Кожний документ, виданий на абонементі, фіксується в читацькому формулярі, підтверджується підписом користувача.

3.4 Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліо­теки, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним рівноцінним, або відшкодувати його ринкову вартість. Розмір відшкодування визначається бібліотекою.

 1. За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповноліт­нім користувачем відповідальність несуть його батьки, навчаль­ний заклад, під наглядом яких він перебуває.
 2. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, поз­бавляється права відвідувати її на термін, що визначається бібліотекою. Матеріали про злісне порушення правил користування бібліотекою можуть бути передані до суду згідно з чинним зако­нодавством України.
 3. Користувачі в бібліотеці мають дотримуватися тиші, поводити себе культурно, витримано, тактовне. Особи в нетверезому стані, неохайному вигляді, у верхньому одязі, з сумками і пакетами до бібліотеки не допускаються. Палити в бібліотеці заборонено.

3.8    Документи, одержані з фондів бібліотеки, користувач повинен
повернути в установлені терміни. У разі порушення термінів
користування документами сплачується пеня за кожний прострочений день. Розмір пені визначається бібліотекою.

4. ОБОВ'ЯЗКИ БІБЛІОТЕКИ З ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

Бібліотека зобов'язана :

- інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека, в т.ч. платні, перелік яких затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 1271від 12 грудня 2011 року та Постановою Кабінету Міністрів України №1131 від 5 грудня 2012 року,

 • створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів,
 • дбати про культуру обслуговування користувачів,
 • формувати у користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотеками, сприяти підвищенню культури читання,
 • задовольняти потреби в створенні при бібліотеці читацьких об’єднань,клубів за інтересами,
 • систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам документів,
 • ураховувати читацькі запити при формуванні фонду, проведенні масових заходів,

-    створювати читацьку раду,

-    звітувати перед користувачами бібліотеки.

 

Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031