Понеділок, 18.02.2019, 00:50
Вітаю Вас Гість | RSS

Зіньківська районна централізована бібліотечна система

Наш опрос
Оцініть цей сайт
Всього відповідей: 59
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сторінками радіоальманаху

«Туристичними шляхами Зіньківщини»

 2017 рік оголошений Міжнародним роком сталого розвитку туризму. З цієї нагоди найчарівнішими куточками рідного краю повели слухачів радіоальманаху «Літературна світлиця Зіньківщини» працівники Зіньківської центральної районної бібліотеки імені В.Г.Короленка Лідія Колоша та Лариса Криштопа під час літературного диліжансу «Туристичними шляхами Зіньківщини», знайомлячи жителів та гостей нашого району з книгами, присвяченими цим туристичним пам’яткам Зіньківщини, які можна переглянути у фондах Зіньківської ЦРБ. 

 

Краєзнавча імпреза «Черпаю сили з рідної землі»

До 90 - річчя від дня народження Митрофана Гриценка - письменника,  земляка, бібліотекарями Жук Т.Ю., Криштопа Л.І. для слухачів радіоальманаху «Літературна світлиця Зіньківщини» було проведено краєзнавчу імпрезу «Черпаю сили з рідної землі». Народився  Митрофан Якович Гриценко на Зіньківщині 8 лютого 1927 року, в мальовничому селі Іщенківка, яка стала для нього «Любові ранковою зорею». Видав шість поетичних і прозових збірок: "Памяти заруб­ки" (1999), "Свидетельствую!" (2000), "Загублені долі" (2001), "Батько генерала" (2003), "Царівському" роду нема переводу" (2003), "Любові ранкова зоря" (2005). Неодноразовий призер літературних конкурсів, член Пол­тавської спілки літераторів.

Шановні користувачі! Запрошуємо вас в літературну світлицю  Зіньківської центральної  районної бібліотеки, де знаходяться збірки Митрофана Гриценка, творчість якого поповнила скарбницю неміліючого джерела літературної спадщини Зіньківщини.

 

Інформаційний реліз

«Що ти знаєш про утворення Полтавської губернії?»

Цього року наша рідна Полтавщина святкує своє 80-річчя, а в березні минає  215 років з дня утворення Полтавської губернії.

Працівниками Зіньківської ЦРБ до уваги слухачів радіоальманаху «Літературна світлиця Зіньківщини» був представлений інформаційний реліз  «Що ти знаєш про утворення Полтавської губернії?», під час якого жителі краю мали можливість ознайомитися з історичними віхами утворення Полтавської губернії та отримати інформацію про книги, представлені у фонді районної бібліотеки для дорослих, в яких висвітлюються питання адміністративно-територіального поділу 1803 року, цікаві факти з історії Полтавщини, зокрема про життя та уклад Полтавської губернії та її жителів

 

Презентація « Книги слави і пам’яті . Полтавська область»

      До Дня ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС по радіоальманаху

« Літературна світлиця Зіньківщини» працівники Зіньківської ЦРБ Лідія Колоша та Микола Гриценко презентували « Книгу слави  і пам’яті. Полтавська область», видану у 2016 році у Полтаві.  Книга присвячена  героям Чорнобиля, полтавчанам, а також зіньківчанам, які приборкали ядерного монстра, взяли його під контроль і обмежили поширення радіаційної небезпеки.

     Запрошуємо краян відвідати читальний зал бібліотеки, щоб детальніше познайомитися із цим виданням. Почитати спогади ,  зрозуміти і оцінити подвиг земляків по ліквідації аварії на ЧАЕС, подивитися  фотографії  і можливо побачите знайомих людей , які живуть і працюють поряд з вами, вірять в краще майбутнє своїх дітей, онуків. Подякуйте  їм за подароване  вам життя, за можливість жити у своєму краї, у своїй домівці, серед рідних і дорогих вам людей.

 

Тобі історія розкаже, як край наш жив

        Цього року Полтавська область святкує ювілейну дату – 80-річчя з дня її утворення. Саме до цієї дати 14 вересня працівниками Зіньківської центральної районної бібліотеки на місцевому радіомовленні було проведено літературну подорож «Тобі історія розкаже, як край наш жив». Завідуюча відділом обслуговування Лідія Колоша та бібліограф Микола Гриценко розповіли про те, як складалася територія області в 1920-х – 1930-х роках, скільки районів було на Полтавщині в минулому, яка кількість населення проживала в нашому краї. Краяни дізналися про корисні копалини області, народні промисли, культурно-мистецькі заходи, які тут регулярно проводяться, видатних уродженців, що прославляли і прославляють рідну сторону. Статистичні та історичні дані поєднувалися із поезією місцевих авторів, які в своїх віршах висловлювали щире захоплення красою рідного краю.  

 

Презентація книги поета – земляка Анатолія Степ «Ташань»
 
ТАШАНЬ
Який чужинець дав тобі ім’я, 
Шаленого коня свого спинивши.
Де тиха і ласкава течія
Квітки латаття пестить і колише?
 
Який чужинець назву тобі дав,
Коня омивши чистою водою?..
Вій, може, тут кохану спогадав,
Що десь далеко, за Ітиль-рікою.
Дорога в завойовника одна,
Та сум на мить зволожив очі хижі.. 
Було чи ні... А сива давнина
 
Ще й не такі ховає дивовижі.
 
      Ім’я Анатолія Малька  відоме  в нас на Зіньківщині, як людини   поважної, з багатим духовним світом, обдарованої  божим даром  писати  вірші.
Його вірші публікувались у місцевій , регіональній та республіканській пресі, полтавському літературно – мистецькому альманасі «Криниця», колективних збірниках «Ворскла» ( 1977р.) та «У Ворскли і Янтри одні береги» (1980).
 
Перша поетична збірка «Долевітер» за псевдонімом «Степ» вийшла в 2007 році, друга книга «Ташань»  -  у 2017 році.

 

 Працівники Зіньківської центральної районної бібліотеки  Лідія Колоша та Ольга Бедоєва презентували на районному радіомовленні нове видання автора і запросили всіх шанувальників поетичної творчості Анатолія Малька (Степ) до бібліотеки, щоб познайомитися з його віршами та прозою. 
 

Літературний вояж за книгою О. Терещенкова «Село з духмяними садками. Лютенські Будища»

 

У 2017 році село Лютенські Будища відзначило 350-річчя від часу утворення. Це одне з найбільших за площею та населенням сіл Зіньківщини. Багате воно на традиції та звичаї, гарних господарів, талановитих і творчих людей. Історія та сьогодення цього мальовничого куточка Полтавщини представлена у історико-краєзнавчих нарисах «Село з духмяними садками. Лютенські Будища».

Це видання побачило світ завдяки наполегливій праці історика, вчителя, краєзнавця Олександра Терещенкова, який майже 30 років був директором місцевої загальноосвітньої школи. У книзі використані наукові праці, архівні документи, спогади місцевих жителів, а також матеріали, зібрані у музеї історії села та школи.

У лютневому випуску «Літературної світлиці» бібліотекар Лютенськобудищанської бібліотеки-філіалу Ніна Немченко провела радіослухачів сторінками цього всеохоплюючого видання, яке за результатами обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини 2017 року» у номінації «Краще історико-краєзнавче видання» отримало ІІІ місце. До речі, Н. Немченко є автором розділу «Культура в селі».

Автори сподіваються, що матеріали, зібрані у книзі, допоможуть сучасникам більше дізнатися про малу Батьківщину, а наступним поколінням – не забувати насичену подіями історію рідного села і примножувати її новими, яскравими сторінками.

Вихід даної книги є хорошим прикладом для наслідування по відтворенню і збереженню безцінної історії сіл Зіньківського району.

 

Прес – реліз

« Видатна постать рідного краю»

(До 195 річчя від дня народження І.Я.Посяди, українського громадського і культурного діяча , педагога, краянина)

           Народився Іван Якович Посяда   у місті Зіньків 9 квітня 1823 року. Потім життєвий шлях нашого земляка проліг через Полтаву, Київ, Казань, Петербург, Воронеж, Коростишев.

Студентом  написав першу наукову працю « Про суть  мислення взагалі». В 1946 році  стає  членом таємного політичного Кирило – Мефодіївського братства. Він є автором першої дисертації про Гоголя під назвою « Значення перших творів Гоголя в російській літературі взагалі і їх заслуга для народності».

Дев’ять років подвижницької праці в Коростишівській вчительській семінарії закріпили за ним репутацію видатного українського педагога – новатора.

            Не забував І.Я. Посяда і рідну Полтавщину. У 70 –х роках він намагався відкрити в Полтаві учительську семінарію на зразок Коростишівської та його ідея не знайшла підтримки з боку більшості земців. А за кілька років він знову клопочеться про місце директора Полтавської гімназії і знову безуспішно. Адміністративна влада не бажала переїзду колишнього кирило – мефодіївця  на Полтавщину.

 Матеріали про нашого земляка Івана Яковича Посяду ви можете знайти , завітавши до читального залу бібліотеки.

А в серці розквітає літо

Анонс поезії краян

  Черговий випуск «Літературної світлиці Зіньківщини» на місцевому радіомовленні був присвячений темі найкращої пори року -  літу та  про поезії поетів-земляків - Володимира Прислонського, Тетяни Калатури, Ольги Кондратенко, Юрія Пацули, Ганни Редчук, Валентини Матущак, присвяченій цій порі, почуттям, які викликають літні пахощі липових алей, духмяного різнотрав’я та солов’їних співів. А прочитати ці чудові рядки жителі міста та району, гості нашого краю зможуть, завітавши до Зіньківської ЦРБ.

 

 

Людина праці в творах поетів-земляків

 

«Земля на зерняті стоїть», - так говорять у народі, бо саме на колоссі звичайному і дивовижному споконвіку трималася людська доля. І Зіньківщина споконвіку теж славиться своїми трудівниками, хліборобами, у кожному русі яких – досвід дідів-прадідів, мудрість батьків і одвічна турбота: «Що передам я синові?»

Поетичні слова з творчого доробку поетів-земляків про хлібодарів рідного краю, людей з золотими руками у черговому випуску радіоальманаху озвучила завідуюча Тарасівською бібліотекою-філією Любов Дорошенко.

 

Славен будь, хліборобе

За працю твою на землі!

Славен будь, хліборобе

За хліб на народнім столі!

(Степ А. «Величальна»)

 

Спішіть добро робити, люди!

 

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, підтримати у важку хвилину, розрадити у горі й біді – це в характері нашого народу.

 

Не говори про доброту,

Коли ти нею сам не сяєш,

Коли у радощах літаєш,

Забувши про чужу біду.

Бо доброта – не тільки те,

Що обіймає тепле слово,

В цім почутті така основа,

Яка з глибин душі росте.

 

Бібліотекар Малобудищанської бібліотеки-філії Людмила Міщанин зробила огляд про меридіани доброти і милосердя в творчості поетів-аматорів Зіньківщини.

Бог дав нам заповіді Любові, Добра і Милосердя. Про них наголосив Тихін Лиманський у вірші «Десять заповідей Божих»:

 

Десять заповідей Божих

Повсякденно пам’ятай.

Щоб життя було хороше,

Господа не забувай.

Кожна заповідь навчає,

Як людині треба жить,

І від зла оберігає,

Тож спіши добро творить.

 

А Ольга Кондратенко просить:

 

Зустрічайся частіше

Нам в житті, Доброта,

І заповнюй по вінця

Людські долі й серця!

(Кондратенко О. «Доброта»)

 

Життя таке прекрасне і таке коротке. Тож поспішайте творити добро на землі!

 

 

Грона цікавинок «Стежками рідного краю»

Чимало відомих людей народилися в Зінькові, Опішні та навколишніх селах. На жаль, далеко не всі вони відомі краянам. Не повний список видатних земляків потрапив і до краєзнавчих збірників, які виходили в 2006 та 2013 роках. Час іде, з’являються нові дані – у довідниках, словниках, енциклопедіях, краєзнавчих виданнях, онлайн енциклопедії «Вікіпедії» було віднайдено чимало відомостей про видатних письменників, художників, військових та інших визначних персоналій, що народилися чи проживали на Зіньківщині. До 20 персоналій було віднайдено в результаті проведеного краєзнавчого пошуку. Невідомим постатям Зіньківщини й був присвячений виступ бібліографа районної бібліотеки Миколи Гриценка на районному радіомовленні.

 

Яскрава зірка Зіньківщини

Літературний фуршет

        В «Літературній світлиці Зіньківщини» пройшов  літературний фуршет «Яскрава зірка Зіньківщини», присвячений 130-річчю від дня народження українського актора, режисера, уродженця м.Зіньків Дмитра Ровинського. (портрет)

          Це людина з нелегкою долею. В роки сталінщини, його, як і багатьох українців «ворогів народу» 30-х років ХХ століття, було безневинно репресовано. На десятиліття ім’я Дмитра Ровинського, як і багатьох українців, було викреслено безжалісною рукою з людської пам’яті. Через десятки років Україна і Зіньківщина повертає свого сина, саме тому, що він жив, любив і страждав, творив і згорів за рідну землю, за людей.

           Вшановуючи його пам’ять, ми ще раз усвідомлюємо значення цієї людини в культурному розвитку української нації.

    Дмитро Ровинський не загинув. Він повернувся до нас, щоб жити серед нас, на своїй рідній, багатій талантами зіньківській землі, у нашій пам’яті.

 

Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728