Субота, 30.05.2020, 13:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Зіньківська районна централізована бібліотечна система

Наш опрос
Оцініть цей сайт
Всього відповідей: 64
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сторінками радіоальманаху

2019 рік

Що відомо про Лева Бразоля?

Саме під такою назвою було проведено ретро-погляд у рамках радіоальманаху «Літературна світлиця Зіньківщини» 19 лютого 2019 року. Бібліограф Зіньківської центральної районної бібліотеки Микола Гриценко розповів про доктора медицини, першого лікаря-гомеопата, уродженця с. Мала Павлівка Зіньківського повіту Лева Євгеновича Бразоля. Цей виступ по районному радіо було приурочено до 165-річчя від дня народження видатного земляка.

Слухачі районного радіомовлення мали нагоду дізнатися про старшинсько-дворянський рід Бразолів, історію дослідження їх родоводу, а також про основні віхи життя Лева Бразоля.

 

Видатний митець рідного краю

11 березня 2019 року видатному земляку, знаному композитору Порфирію Кириловичу Батюку виповнилося б 135 років.

До цієї дати був приурочений краєзнавчий круїз «Видатний митець рідного краю». Бібліограф Зіньківської ЦРБ розповів про життєвий і творчий шлях українського композитора, педагога, музиканта, фольклориста, члена Союзу композиторів України, уродженця міста Зінькова Порфирія Батюка.

Краєзнавчий круїз відбувся в рамках радіоальмаху «Літературна світлиця Зіньківщини».

 

Уклін рідній землі зіньківській

Березневий випуск 2019 року «Літературної світлиці» був присвячений 90-річчю від дня народження українського письменника, публіциста, краєзнавця, одного із славної династії майстрів слова, знатних шилівських братів-письменників Федору Тютюннику.

Його твори, хай і невеликий доробок, «Перепелині дзвони», «На бистрині», «Осінь пахне криницею», «Співуче джерело» та інші – правдиві, соковиті, колоритні розповіді про людей села та їхні долі.

За життя Федір Тютюнник доклав чимало зусиль при створенні літературного музею братів-письменників, багато матеріалу передав зі свого особистого архіву. Виношував мрію – написати сімейний родовід Тютюнників. Деякий час працював у редакції районної газети. Був засновником літературної студії «Співуче джерело» при редакції, писав публіцистичні статті, взяв активну участь у роботі районної робочої групи по написанню історії Зіньківщини.

Спливає час, змінюється все навколо та незмінною залишається людська пам'ять про минуле рідного краю і про людей, які жили і творили в ньому. А в бібліотеці-філії відбувся вечір-портрет земляка «Стежками пам’яті», який підготувала і провела бібліотекар Олександра Влох.

(див. за посиланням Блог Шилівської бібліотеки-філії

Славний син Полтавщини Микола Гоголь

1 квітня 2019 року виповнилося 210 років від дня народження талановитого письменника і нашого земляка Миколи Гоголя. Він став першим українським письменником, визначним авторитетом і класиком української та російської літератури, що подарував світу такі безсмертні твори, як «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Сорочинський ярмарок», «Вій», «Мертві душі», «Ревізор», «Тарас Бульба» та ін., які перевидаються в багатьох країнах світу, за ними знімаються кінофільми і ставляться спектаклі в десятках країн світу і донині.

Про дитячі роки та подальші життєві дороги письменника у літературній сторінці «Славний син Полтавщини Микола Гоголь» розповіла радіослухачам бібліотекар Покровської бібліотеки-філіалу Ганна Бублик.

Обрії рідного краю

Травневий випуск «Літературної світлиці Зіньківщини» «Обрії рідного краю» підготувала і озвучила бібліотекар Власівської бібліотеки-філії Надія Хоменко. Зупинилася вона на оспівуванні неповторної краси куточків Зіньківського краю місцевими письменниками і поетами.

Зіньківщина – мальовничий край з багатою і різноманітною природою. Приваблюють зір неозорі сади і яблуневі сади, ліси, луки, тихоплинні ріки Грунь і Ташань. Одвічна краса природи…

Красу і велич матінки-природи кожен автор змальовує ніжно, витончено, а разом з тим багатьох хвилює – чи ж вічна вона? Чи буде так і завтра, і через роки, століття?

Детально ознайомитися з творчістю поетів і письменників Зіньківщини можна в кожній бібліотеці системи.

 

Під вітрилами юності

Поетична пектораль

В останню неділю червня в Україні відзначається День молоді. Це день юності, веселощів і позитиву. Молодість – чудова пора кохання, перших злетів, самостійних рішень і досягнень, запаморочливі перспективи і мрії, мрії, мрії…

Поетичну пектораль зіньківських поетів «Під вітрилами юності» підготувала і провела завідуюча Великопавлівською сільською бібліотекою-філією Тетяна Тетерятник.

Тож щорічне свято молоді нехай радує усіх і завжди, бо людина, яка б не була за віком, у своєму власному світі завжди залишається юною і молодою.

 

Дмитро Нитченко – людина ідеї

Саме таку назву носив огляд творчості письменника-земляка, з яким виступив на районному радіомовленні бібліограф Зіньківської районної бібліотеки Микола Гриценко. У своєму виступі бібліограф зупинився на значенні творчості Дмитра Нитченка, основних його творах, а також розповів про життя діаспорянина в Австралії.

 

Алла Бойко – землячка, заслужений діяч науки і техніки України

Серед уродженців Зіньківського краю є чимало видатних особистостей про яких широкому загалу земляків мало що відомо. До них належить уродженка села Удовиченки Алла Микитівна Бойко, якій 10 жовтня 2019 року виповнилось 80 років.

         Про життєвий і творчий шлях педагога, професора, доктора педагогічних наук, заслуженого діяча науки і техніки Аллу Бойко анонсувала слухачам жовтневого випуску радіо альманаху бібліотекар Удовиченківської бібліотеки-філії Ольга Силка.

 

Літературна подорож «Сторінками творчості письменника-земляка Остапа Вишні»

13 листопада виповнилося 130 років з дня народження Остапа Вишні (справжні ім’я та прізвище Павло Губенко) (1889-1956), письменника-сатирика, гумориста, перекладача.

Незрівнянний сміхотворець, письменник унікальної популярності, рекордних – мільйонних ! – тиражів, великий мученик. Незважаючи на десятилітню каторгу в сталінських концтаборах та в засланнях, він до останніх днів він не переставав «усміхатися». Життя його складне й парадоксальне.

Народившись одним із сімнадцяти дітей у бідній селянській родині на забутому Богом полтавському хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту (нині Охтирський район Сумської області), Остап Вишня став інтелектуалом. Немає, мабуть, українця, який не читав би чудових усмішок Остапа Вишні.

Літературну подорож по творчості великого сміхотворця провела завідувачка Бірківською сільською бібліотекою-філією Ніна Величко.

Сміх його неповторний житиме вічно, бо сам він був живою, радісною усмішкою великого і безсмертного народу.

 

2020 рік

Презентація поетичної збірки  «Слова, освячені любов’ю»

Вже неодноразово на сторінках  радіоальманаху «Літературна світлиця Зіньківщини» наші слухачі  знайомилися з майстрами поетичного слова рідного краю. Адже Зіньківська земля - перлина літературної творчості.   

   Ніколи не міліє літературна творчість  славних земляків минулого і сучасних  майстрів поетичного слова. Січневий випуск «Літературної світлиці Зіньківщини» був присвячений презентації  поетичної збірки «Слова, освячені любов’ю» (видавництво Київ ТОВ НВП «Інтерсервіс», 2019. – 70с.)  талановитої поетеси-аматорки Лідії Педорченко, який провела бібліотекар ЦРБ Лариса Криштопа.

    Гордість за своє місто, краса рідного краю, здобутки дітей і внуків, спогади з дитинства  та юності, події в Україні і світі – все це оспівано в поетичних рядках авторки.

   Тож, завітайте до нас в районну бібліотеку та ознайомтеся з творчістю талановитої землячки Лідії Педорченко.

 

З любов’ю до рідного краю

Нашого цвіту по всьому світу. Хвилюючу глибину цього крилатого вислову відчуваєш тоді, коли знайомишся з долями українців за кордоном, з їхньою невтомною подвижницькою діяльністю на благо України.

Наприкінці 40-х років минулого століття, після Другої світової війни, відбулося велике переселення українців на різні континенти. Багато наших земляків опинилися в Австралії. Серед них був і Дмитро Нитченко – український письменник, громадський діяч, наш земляк. Він став фундатором української культури, духовного життя українців на п’ятому континенті. Через українське слово утверджував Україну поза Україною.

Літературну сповідь до 115- річниці нашого славного земляка озвучила у лютневому випуску «Літературної світлиці» Ольга Бедоєва, бібліотекар відділу обслуговування юнацького абонементу.

Слово Дмитра Нитченка сьогодні з нами, коли Україна відстоює завойовані плацдарми Свободи, щоб іти далі дорогою Честі, Правди і Справедливості.

 

 

Світло невпокореної душі

6 березня минуло 40 років з дня смерті видатного письменника-земляка, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка та Премії імені Лесі Українки, неперевершеного майстра слова Григора Тютюнника, його постать вже декілька десятиліть перебуває в центрі уваги історії української літератури та письменницької мемуаристики, досліджуються біографія та особливості його творів.

Не враховуючи численних публікацій в періодичних виданнях, творча спадщина письменника складається лише з двох невеликих томів, куди ввійшли його нечисленні оповідання, новели, повісті та твори для дітей.

Книги Григора Тютюнника, без сумніву, є в кожній бібліотеці України, його творчість вивчається в школах. Декілька років тому київські кінематографісти створили двосерійний документальний фільм про письменника, а в 1984 році знято фільм «Климко» за однойменною повістю. В Шилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів силами вчителів та учнів створено музей братів Тютюнників.

Бібліотекар Шилівської бібліотеки-філії Олександра Влох у своїй радіорозповіді «Світло невпокореної душі» намагалася передати і показати всю велич таланту Григора Тютюнника, осягнути трагізм його долі та безцінний внесок в українську літературу та історію.

Звичайно, однією розповіддю неможливо передати масштаби таланту письменника, а тому, шановні користувачі, заходьте до бібліотек району, читайте його правдиві, унікальні та безсмертні твори. Вони того варті.

Одвічна берегиня, продовжувачка роду на землі

У другу неділю травня в Україні відзначається День матері.

Мама, матуся… Це одне з найпрекрасніших слів на землі, перше слово, яке промовляє людина. Воно звучить усіма мовами однаково ніжно.

Мама – це символ любові і ласки, ніжності і найвірнішого кохання. І тому не дивно, що найтепліші, найщиріші слова присвячують поети і письменники матерям, образу матері як вічному уособленню безкорисливої любові і відданості. Жінку-матір оспівали як невсипущу трудівницю, незрадливого друга і порадницю.

Від Шевченкового «Та матір добрую мою ще молодую…» і до сьогоднішніх днів українська поезія складає величальну пісню Матері.

Чимало поетів Зіньківського краю присвятили свої твори найріднішій людині у світі – мамі.

Юлія Гавриш, завідувачка Бобрівницькою сільською бібліотекою-філією ознайомила радіослухачів з доробком краян у поетичній сторінці «Одвічна берегиня, продовжувачка роду на землі». Повні збірки поетів-земляків всі охочі зможуть переглянути в районній бібліотеці чи сільських бібліотека-філіях після закінчення карантину.

 

Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031